Опис можливостей програмного комплексу

ОБОРОТ™ (версія 2.0)

Програмний комплекс ОБОРОТ ™ призначений для обліку товарів і фінансів суб'єктів оптової та/або роздрібної торгівлі.

Основа обліку це: довідник товарів, довідник партнерів, план рахунків, накладні і проводки.

Вищеописані пункти - це ядро системи. Заповнивши три довідника (довідник товарів, довідник партнерів, план рахунків) вже можна виписувати і роздруковувати накладні та вести фінансовий облік.
Розглянемо докладніше підсистеми програми, які дозволяють зробити облік гнучкіше і простіше.

Товарні довідники

Облік грошей

Управління цінами на товари і послуги

Клієнти і постачальники

Виписка накладних.

Безготівковий розрахунок

Ви можете виписати рахунок, автоматично з рахунку створити видаткові і податкові накладні. Також є можливість створити рахунок з видаткової накладної. Природно, всі ці документи можна роздрукувати. Для друку документів передбачено кілька варіантів - для платників і неплатників ПДВ. Безготівковий розрахунок, реалізований в програмі — мультіреквізітний. Це означає, що ви можете оформити рахунок від будь-якого підприємства, підприємця, зазначеного в довіднику реквізитів.

Звіти

Багато в чому ефективна робота підприємства залежить від оперативного отримання достовірної і повної інформації про його роботу для подальшого аналізу і побудови подальшої стратегії. Таку інформацію можна отримати, використовуючи різні типи звітів, реалізованих в нашій програмі:

Переобліки.

Програма дозволяє роздрукувати бланки переоблікової відомості для працівників складу/магазину, за якими буде проводитися перерахунок товару в залишках. Потім дані з відомостей вводяться в програму, і вона видає список з розбіжностями залишків «за фактом» і «по програмі». Буквально за хвилину дані розбіжності можна в автоматичному режимі трансформувати в коригувальні накладні, які вирівнюють залишки, дозволяючи розрахувати суму (і кількість) недостачі і надлишку.

Замовлення.

Программа дозволяє формувати замовлення товарів для закупівлі на підставі поточних залишків, продажів попередніх періодів, а також відстежувати "завислі" позиції. Для цього є звіти, що аналізують продажу за певний проміжок часу, поточні залишки товарів і товарні норми по кожній позиції. Існують також форми для обробки замовлень клієнтів, формування бланка замовлення і імпорт замовлень з Excel.

Зарплата.

У програмі реалізована гнучка система розрахунку заробітної плати. Залежно від потреб підприємства розрахунок заробітної плати може бути виконаний за різноманітними видами і формулами (помісячна, погодинна ставка, відрядна або процентна і т.д.). Дані підсистеми розробляються індивідуально на вимогу замовника.

Облік гарантійного обслуговування.

Зручний механізм обліку товарів, прийнятих на гарантійний і негарантійний ремонт. Ви зможете легко відстежити товари, щойно прийняті в ремонт, відправлені в сервіс-центр постачальника, готові до заміни або видачі клієнту. По кожному товару, прийнятому на гарантійне обслуговування, є можливість внести набір реквізитів: комплектність, дефекти, хто прийняв, хто ремонтував, або куди товар відправлений на ремонт і т.д. Враховується також як товарна, так і фінансова сторона гарантійного обслуговування. Тобто, оформлення накладних і грошових проводок за фактом гарантійного випадку (прихід дефектного товару на склад, повернення даного товару постачальнику/клієнту або повне списання, прийом грошей за ремонт від клієнта).

Взаємодія з офісними додатками.

Будь-яку таблицю в програмі можна скопіювати в буфер обміну і вставити в MS Excel/Word або Libre Calc/Writer. Також можливий імпорт накладних, прайсів і замовлень з таблиць Excel безпосередньо в програму.
Як приклад, можна навести таке рішення: клієнту формується прайс в таблиці Excel з цінами і порожньою колонкою «Замовленя» і висилається по e-mail. Клієнт в цій колонці вводить кількість товару, яку він хотів би замовити, і висилає відкоригований файл назад в офіс, де цей файл завантажується в програму, в Замовлення клієнта, яке одним кліком миші перетворюється в видаткову накладну на того ж клієнта.

Крім того, в програмі є модуль, який дозволяє в автоматичному режимі імпортувати в програму чужі прайси і коригувати свої ціни, в залежності від змін.

Робота в торговому залі.

Для роботи в торговому залі існує окремий додаток - ОБОРОТ/Роздріб, за допомогою якого продавець вносить до програми покупки клієнтів (чеки). Цей додаток активно використовує можливості сканерів штрих-кодів, може бути інтегрований з підсистемою дисконтних карт, фіскальних реєстраторів і чекових принтерів. Тобто, все зроблено для того, щоб можна було в найкоротший час оформити продаж, роздрукувати чек, відпустити клієнта

Безпека.

Перш за все це парольний доступ. Кожен користувач входять в систему під своїм логіном і паролем. Для захисту інформації реалізовано розмежування доступу до даних (повні права/тільки читання): доступ до різних таблиць, полів, рядків, вікон програми здійснюється в залежності від виділених адміністратором прав тієї чи іншої Групи користувачів (наприклад, Менеджер з продажу, Касир, Оператор Фінансовий директор і т.д.). Адміністратором може бути будь-який, обраний Вами, співробітник підприємства.

Реплікація.

Якщо ваше підприємство географічно розподілено, постає проблема синхронізації інформації між віддаленими складами, філіями, менеджерами. Якщо є можливість побудувати виділену лінію, то, звичайно, проблем немає, всі будуть працювати в одній базі даних. Але якщо це зробити неможливо або невиправдано дорого, то ви можете скористатися можливістю оффлайновой реплікації. Працює це так: якщо хтось захоче синхронізувати інформацію, він просто натискає в програмі кнопку, яка ініціює сеанс обміну даними з сервером реплікації, який знаходиться на нашому майданчику, або встановлений на комп'ютері клієнта. В цьому сеансі на сервер відправляються всі зміни, зроблені в базі даних з моменту останньої реплікації, і забираються з сервера всі пакети, які створили інші користувачі розподіленої бази даних. Потім чужі пакети обробляються та заливаються в базу даних. Черговість застосування пакетів контролює сервер реплікації. На сервері реплікації не зберігається копія бази даних замовника, виключно відправлені пакети в запакованому і зашифрованому вигляді. Якщо замовник вважає за краще сам стежити за своєю безпекою, він може купити програмне забезпечення сервера реплікації і встановити його на свій майданчик.

Интеграція з WEB.

За час існування програми ОБОРОТ був реалізований ряд проектів інтеграції програми з WEB-сервісами.

Ключовий момент, реалізований у всіх цих проектах — клієнт не торкається до програмування функціоналу сайту, html, css, javascript і т.д. Весь супровід сайту ведеться або в абсолютно автоматичному режимі, або зводиться до того, що за допомогою Windows-додатка ОБОРОТ вноситься вся інформація для сайту: картинки для товарів, описи, ціни, новини, акції і т.д.

Архітектура програми

Програма ОБОРОТ розроблена в архітектурі клієнт-сервер, написана на мові програмування Delphi6 і використовує open-source сервер баз даних Firebird v2.5. Клієнт-серверна архітектура означає, що основне навантаження припадає на комп'ютер-сервер, а для клієнтського робочого місця досить вельми скромного комп'ютера. Крім того, програма може працювати на низькошвидкісних лініях зв'язку з сервером. Для комфортної роботи необхідний канал, принаймні, 1 мегабіт/с.

Клієнтська частина програми працює на Windows 7 і вище. Для інсталяції програми необхідно 20 МБ на жорсткому диску. Серверна частина також вельми невимоглива до апаратних ресурсів комп'ютера. Пам'ять 4GB і швидкий жорсткий диск — основні вимоги. Надалі рекомендується +2GB пам'яті на кожні 8 клієнтських місць.

Варіанти установки програми можуть бути наступними: